13. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS®, 13. Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji MAINTENANCE oraz odbywające się równocześnie 5. Międzynarodowe Targi Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER-POLAND® sprawiły, że 19-20 października do Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków przybyły tysiące przedstawicieli branży przemysłowej.

120 wystawców, 2560 odwiedzających, 14 godzin wykładów i prezentacji. Liczby mówią same za siebie, tegoroczna edycja pokazała, że branża przemysłowa spragniona jest bezpośrednich spotkań – pozwalających na nawiązanie nowych lub utrwalenie dotychczasowych kontaktów. Tegoroczna edycja była połączeniem wystawy targowej oraz szerokiego programu merytorycznego – co pozwoliło odpowiedzieć na palące potrzeby przedsiębiorców, którzy z jednej strony poszukują nowych technologii, a z drugiej wiedzy, jak te technologie wprowadzić do zakładów.

Siła kontaktów
Organizatorzy Targów SYMAS®/MAINTENANCE bardzo dbają o wysoką jakość wydarzenia, dlatego z komunikatem o targach docierają do konkretnych osób – realnie zainteresowanych poszerzeniem kontaktów biznesowych. Pozytywne opinie wystawców świadczą o tym, że cel ten udało się zrealizować. - Jesteśmy pierwszy raz na Targach SYMAS® w Krakowie i jestem pod wielkim wrażeniem skali spotkań, które się tutaj odbywają. Minęło kilka godzin, a już nawiązaliśmy szereg nowych kontaktów z potencjalnymi klientami i mam nadzieję, że przyniesie to duże korzyści dla naszej firmy – podkreślił  Daniel Gawron z firmy Eurotronic.  Podobnego zdania był Bogusław Zwoliński z firmy GRC - widzimy duże zainteresowanie. Wielu klientów pytało bardzo szczegółowo o nasze rozwiązania, o możliwość zastosowania ich w instalacjach. Zauważyliśmy też duży odzew po naszej prezentacji – przychodzą do nas klienci, którzy w niej uczestniczyli. Z całą pewnością targi pozwalają zaoszczędzić czas. W ciągu dwóch dni w jednym miejscu można spotkać kluczowych producentów i dostawców z branży. Zaletę tę doceniają wystawcy, m.in. Marcin Wroński z firmy VEGA Polska – największą wartością targów jest przede wszystkim możliwość bezpośredniego kontaktu z dużą ilością klientów w ramach jednej przestrzeni. W normalnym trybie pracy jesteśmy w stanie spotkać się z jednym, dwoma, może trzema klientami w ciągu dnia, przy czym nie zawsze jesteśmy w stanie zająć się nimi kompleksowo. Natomiast tutaj mamy możliwość spotkania i wymiany doświadczeń z wieloma uczestnikami w jednym miejscu. Dodatkowo możemy w praktyczny sposób zaprezentować sposób działania naszych urządzeń wykorzystując modele demo – na targach SYMAS pokazaliśmy kilka metod pomiaru poziomu materiałów sypkich w różnych aplikacjach.

Wszystko zaczyna się od wiedzy
Targi to nie tylko wystawa, ale również obszerny program towarzyszący. Podczas wydarzenia od lat organizowana jest Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu – dwudniowa konferencja, na której omawiane są najciekawsze case studies. Udział w spotkaniach jest okazją do poszerzenia wiedzy dotyczącej dobrych praktyk inżynierskich stosowanych w europejskim przemyśle. Każda edycja budzi zainteresowanie wielu przedstawicieli zakładów przemysłowych z całej Polski, nie tylko ze względu na dużą wartość merytoryczną wykładów, lecz także ze względu na możliwość wykorzystania poznanych treści w codziennej pracy. Tegoroczna konferencja skupiła się na trzech najbardziej aktualnych tematach: metodach i narzędziach Utrzymania Ruchu – obejmujących optymalne strategie utrzymania ruchu w kontekście rozwiązań Przemysłu 4.0.; zarządzaniu ryzykiem oraz zarządzaniu kryzysowym w zakładach przemysłowych; efektywności energetycznej – istotnej w kontekście gwałtownego wzrostu cen energii i mediów energetycznych. Wartość merytoryczną targów docenili nie tylko odwiedzający, ale również wystawcy, którzy tak jak Katarzyna Żuraw z firmy Human Group twierdzą – myślę, że największą wartością targów jest wiedza, którą tutaj można zyskać. Wszyscy wystawcy są bardzo przyjaźni, z każdym można się zaprzyjaźnić i porozmawiać o wielu ciekawych rzeczach – dowiedzieć się tego, jakie problemy są w innych firmach, zobaczyć jakie rozwiązania możemy sobie wzajemnie podsunąć. 

Wideorelacja z targów dostępna tutaj: 13. Międzynarodowe Targi SYMAS® & MAINTENANCE 2022 �� - YouTube

Odpowiedź na potrzeby
Targi SYMAS®/MAINTENANCE od lat konsekwentnie budują swoją markę wśród firm z zakresu przetwarzania, przeładunku, transportu i magazynowania, sortowania, ale też filtracji, separacji, mielenia i pakowania materiałów sypkich i masowych. Co roku odwiedzane są przez przedstawicieli niemalże każdej gałęzi przemysłu – m.in. metalurgicznego, chemicznego, spożywczego, motoryzacyjnego, wydobywczego, elektromaszynowego. Siła imprezy oraz przewaga konkurencyjna polega na szybkim i skutecznym odpowiadaniu na potrzeby branży. To tutaj poruszane są najbardziej aktualne tematy tj. problemy kadrowe w zakładach pracy, rosnące ceny energii, czy wykorzystanie sztucznej inteligencji. Na targach doświadczeni eksperci dzielą się wiedzą i doświadczeniem, podpowiadając rozwiązania, które są antidotum na szereg problemów. - W naszej branży wciąż niezwykle ważne jest, aby pozostawać otwartym na potrzeby i oczekiwania klientów, a także dostarczenie im nowatorskich rozwiązań. Jesteśmy firmą, która stara się wsłuchiwać w głosy klientów i dostarczamy rozwiązania w zakresie filtracji i odpylania – oczyszczamy powietrze. Staramy się, aby środowisko pracy pracowników, a także mieszkańców terenów znajdujących się w pobliżu zakładów przemysłowych było czyste i bezpieczne. Uważam, że forma promocji i prezentacji w postaci obecności na targach jest jak najbardziej potrzebna. Zauważyliśmy, że klienci również poczuli chęć wyjścia ze swoich biur do przedstawicieli innych firm, żeby się spotkać. Targi takie jak SYMAS® i MAINTENANCE organizowane w Krakowie pozwalają zaprezentować się wielu firmom w krótkim czasie. Uczestnicy tych targów, potencjalni klienci, mają na stosunkowo małej powierzchni wiele firm, które mogą odwiedzić. Na targach możemy poznać potrzeby klientów – aby dopasować do nich nasze rozwiązania, a do tego potrzebne są spotkania i rozmowy – podkreśliła Beata Paszek-Kumolka z firmy VENTTECH Michał Jąder. Jak twierdzi Marek Plaza z firmy CEMA - dzisiaj naprawdę dużym wyzwaniem jest brak kadry i pracowników. Pozyskanie pracownika wykształconego, o dużej wiedzy, czy nawet pracownika fizycznego z papierami spawacza – jest naprawdę dużym wyzwanie dla branży. Myślę, że nie tylko naszej, ale ogólnie w Polsce, brak jest rąk do pracy fachowców. Opinię tę podziela cytowana wyżej Katarzyna Żuraw - wszyscy reprezentanci każdej z branż, którzy tutaj są, mają problemy z zatrudnieniem pracowników w swoich zespołach. Często chodzi o mężczyzn, których w branżach brakuje. Dlatego nasza technologia jest dostosowana do każdego. Na targach zyskujemy też informacje o tym, które branże najbardziej potrzebują w tej chwili zasobów męskich w swoich oddziałach oraz które potrzebują rozwiązań technologicznych. Okazuje się, że są też branże, o których nie myśleliśmy, a potrzebują one technologii, którą
my dzisiaj oferujemy.

Targi SYMAS®/MAINTENANCE w ciągu trzynastu lat stały się kluczową imprezą dla branży przemysłowej. Nie bez znaczenia jest fakt, iż wydarzenie odbywa się w Krakowie – mieście będącym jednym z najatrakcyjniejszych celów podróży biznesowych. Liczne połączenia lotnicze z Balicami oraz sąsiedztwo Czech i Słowacji sprawiają, że targi chętnie odwiedzane są przez klientów zagranicznych. Z kim zatem spotkamy się w przyszłym roku? Już dzisiaj zapraszamy na 14. edycję wydarzenia, która odbędzie się 18 i 19 października 2023 r.  w EXPO Kraków. 

www.symas.krakow.pl 
www.linkedin.com/showcase/targi-symas-maintenance

Nowy numer

 1. Temat numeru: TRANSPORT I LOGISTKA

  07/2022 (93)
 2. Temat numeru: MAGAZYNOWANIE  I APARATURA POMIAROWA

  06/2022 (92)
 3. Temat numeru: ATEX, BHP, UTRZYMANIE RUCHU

  05/2022 (91)
 4. Temat numeru: TWORZYWA SZTUCZNE, KOMPOZYTY

  04/2022 (90)
 5. Temat numeru: KRUSZYWA,CEMENT, WAPNO

 6. 03/2022 (89)

 7. Temat numeru: AUTOMATYKA, POMIARY, NAPĘDY

  02/2022 (88)
 8. Temat numeru: FILTRACJA, ODPYLANIE, ATEX, BHP

  01/2022 (87)

 9. Temat numeru: TRANSPORT I LOGISTYKA

  07/2021 (86)

 10. Temat numeru: MAGAZYNOWANIE I LOGISTYKA

  06/2021 (85)

 11. Temat numeru: UTRZYMANIE RUCHU, ATEX, BHP

  05/2021 (84)

 12. Temat numeru: RYNEK KRUSZYW, WAPNO, CEMENT

  04/2021 (83)
 13. Temat numeru: TWORZYWA SZTUCZNE, KOMPOZYTY

  03/2021 (82)
 14. Temat numeru:AUTOMATYZACJA, BADANIA I POMIARY

  02/2021 (81)
 15. Temat numeru:ODPYLANIE, ODKURZANIE, ATEX, BHP

  01/2021 (80)
 16. Temat numeru:TRANSPORT I LOGISTYKA 

  07/2020 (79)
 17. Temat numeru: LOGISTYKA I MAGAZYNOWANIE

  06/2020 (78)
 18. Temat numeru: UTRZYMANIE RUCHU, ATEX, BHP

  05/2020 (77)
 19. Temat numeru: Plastiki, kompozyty, przemysł chemiczny

  04/2020 (76)
 20. Temat numeru:RYNEK KRUSZYW, WAPNO, CEMENT

  03/2020 (75)
 21. Temat numeru:AUTOMATYKA, NAPĘDY, POMIARY

  02/2020 (74)
 22. Temat numeru: FILTRACJA, ODPYLANIE, ATEX, BHP

  01/2020 (73)
 23. Temat numeru: TRANSPORT MATERIAŁÓW SYPKICH

  07/2019 (72)
 24. Temat numeru: MAGAZYNOWANIE I LOGISTYKA

  06/2019 (71)
 25. Temat numeru: UTRZYMANIE RUCHU, ATEX, BHP

  05/2019 (70)
 26. Temat numeru: Tworzywa sztuczne i kompozyty

  04/2019 (69)
 27. Temat numeru: Rynek kruszyw -rozwiązania dla branży

  03/2019 (68)
 28. Temat numeru: AUTOMATYKA, PNEUMATYKA, POMIARY

  02/2019 (67)
 29. Temat numeru: FILTRACJA, ODPYLANIE, ATEX, BHP

  01/2019 (66)
 30. Temat numeru: Transport materiałów sypkich

  07/2018 (65)
 31. Temat numeru: Magazynowanie i logistyka materiałów sypkich

  06/2018 (64)
 32. Temat numeru: Utrzymanie ruchu

  05/2018 (63)
 33. Temat numeru: Kompozyty i tworzywa sztuczne, ważenie, dozowanie

  04/2018 (62)
 34. Temat numeru: Rozwiązania dla branży kruszyw

  03/2018 (61)
 35. Temat numeru: Automatyka i pomiary

  02/2018 (60)
 36. Temat numeru: Filtracja, odpylanie, ATEX, BHP

  01/2018 (59)
 37. Temat numeru: Transport materiałów sypkich

  07/2017 (58)
 38. Temat numeru: Logistyka i magazynowanie materiałów sypkich

  06/2017 (57)
 39. Temat numeru: Górnictwo,energetyka.ATEX

  05/2017 (56)
 40. Temat numeru: Rynek tworzyw sztucznych i kompozytów

  04/2017 (55)
 41. Temat numeru: Rozwiązania dla branży kruszywowej

  03/2017 (54)
 42. Temat numeru: Automatyka, pomiary

  02/2017 (53)
 43. Temat numeru: Filtracja,odpylanie,odkurzanie,BHP, ATEX

  01/2017 (52)
 44. Temat numeru: Transport  materiałów sypkich

  07/2016 (51)
 45. Temat numeru: Magazynowanie materiałów sypkich

  06/2016 (50)
 46. Temat numeru: Zabezpieczenia przeciwwybuchowe

  05/2016 (49)
 47. Temat numeru: Wagi.Dozowniki

  04/2016 (48)
 48. Temat numeru: Kruszenie.Mielenie.Granulowanie

  03/2016 (47)
 49. Temat numeru: Filtracja.odpylanie.BHP

  02/2016 (46)
 50. Temat numeru: Automatyka i pomiary 

  01/2016 (45)
 51. Temat numeru: Transport materiałów sypkich

  07/2015 (44)
 52. Temat numeru: Magazynowanie materiałów sypkich

  06/2015 (43)
 53. Temat numeru: Bezpieczeństwo procesowe i zabezpieczenia ATEX

  05/2015 (42)
 54. Temat numeru: Kruszenie, mielenie, mieszanie

  04/2015 (41)
 55. Temat numeru: Sita,przesiewacze,separatory

  03/2015 (40)
 56. Temat numeru: Automatyka i pomiary

  02/2015 (39)
 57. Temat numeru: Odkurzanie, odpylanie, BHP, Atex

  01/2015 (38)
 58. Temat numeru: Transport materiałów sypkich

  07/2014 (37)
 59. Temat numeru: Opakowania w przemyśle materiałów sypkich

  06/2014 (36)
 60. Temat numeru: Silosy i magazyny na materiały sypkie

  05/2014 (35)
 61. Temat numeru: Systemy dozujące, ważące i pakujące

  04/2014 (34)
 62. Temat numeru: Filtracja,odpylanie,odkurzanie

  03/2014 (33)
 63. Temat numeru: Automatyka i aparatura kontrolno-pomiarowa

  02/2014 (32)
 64. Temat numeru: Sita, przesiewacze i separatory przemysłowe

  01/2014 (31)
 65. Temat numeru: Rozdrabnianie i granulowanie

  06/2013 (30)
 66. Temat numeru: Przemysł wydobywczy surowców energetycznych

  05/2013 (29)
 67. Temat numeru: Silosy do zastosowań przemysłowych

  04/2013 (28)
 68. Temat numeru: Sytuacja na rynku kruszyw

  03/2013 (27)
 69. Temat numeru: Aparatura pomiarowa w aplikacjach wysokotemperaturowych

  02/2013 (26)
 70. Temat numeru: Polski rynek cementu i betonu

  01/2013 (25)
 71. Temat numeru: Postęp techniczny w konstrukcji młynów

  06/2012 (24)
 72. Temat numeru: Konstrukcje silosów aluminiowych

  05/2012 (23)
 73. Temat numeru: Europejski rynek tworzyw sztucznych

  04/2012 (22)
 74. Temat numeru: Zmiany technologiczne w produkcji kruszyw

  03/2012 (21)
 75. Temat numeru: Automatyzacja procesów

  02/2012 (20)
 76. Temat numeru: Polski rynek targowy

  Rozmowa z dr. inż hab. Lidią Gawlik zastepcą dyrektora IGSMiE 
  01/2012 (19)
 77. Temat numeru: Nauka dla przemysłu

  Rozmowa z dr. inż Szymonem Modrzejewskim
  06/2011 (18)
 78. Temat numeru: Nowoczesne technologie górnicze

  Węgiel polskie bogactwo narodowe
  05/2011 (17)
 79. Temat numeru: Transport, logistyka i magazynowanie

  03-04/2011 (16)
 80. Temat numeru: Automatyzacja procesów

  Innowacyjny mechatroniczny system manipulacyjny
  02/2011 (15)
 81. Temat numeru: Rynek kruszyw w Polsce

  Recykling gruzu powyburzeniowego
  01/2011 (14)
 82. Temat numeru: Przemyslowe systemy ważąco-dozujące 05-06/2010 (13)
 83. Temat numeru: Magazynowanie sypkich produktów spożywczych 04/2010 (12)
 84. Temat numeru: Transport pneumatyczny materiałów sypkich 03/2010 (11)
 85. Temat numeru: Rynek cementu w polsce 02/2010 (10)
 86. Temat numeru: Krajowy rynek automatyki przemyslowej 01/2010 (9)

Kalendarium wydarzeń pełne

« Grudzień 2022 »
Pon
Wt
Śr
Czw
Pią
So
Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
3 4 5 6 7 8 9